CallofDuty Advanced Warfare

توسط bazibazauser در اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۴
Item Reviewed

CallofDuty Advanced Warfare

Author

اگر از کسانی هستید که از اکشن اول شخص شوتر خوشتان می آید حتما با سری Call of Duty آشنایی دارید.این سری بازی از سال ۲۰۰۳ سالانه وارد بازار شدند.نسخه ی ابتدایی این بازی بسیار موفق جلوه کرد و توانست در آن زمان که همگان اکشن اول شخص را با سری های Battle Field و Medal of Honor می شناختند فروش موفقی داشته باشد و سری در میان سرها در بیاورد.اما سومین عنوان منتشر شده در این بین با پیشوند Modern Warfare توانست انقلابی در اکشن اول شخص بوجود آورد و رقبای خود را از خواب بیدار کند.امسال هم طبق روند سالانه Call of Duty با عنوان جدیدی به نام Advance Warfare وارد بازار شد اما با یک تفاوت و آن این که استدیوی سازنده ی آن Seledgehammer می باشد که به نوعی این اولین کار آن ها در سری COD است.

callofduty-advanced-warfare-screenshot-40

callofduty-advanced-warfare-screenshot-4

گرافیک بازی بسیار پیشرفت داشته است و ندای وظیفه دیگر ار موتور قبلی خود استفاده نمی کند.گرافیک این بازی را می توان گرافیک یک بازی نسل هشتمی معرفی کرد.نوزرپردازی ها در بازی بصورت طبیعی هستند و دقت فراوانی در ساخت بافت ها و لباس و تجهیزات به کار رفته در بازی , به خرج داده شده است.تکسچرهای بازی از کیفیت عالی برخوردارند.در هر صحنه از بازی شاهد محیطی پر از جزییات خواهید بود.اکثر اشیای صحنه دارای حجم وسه بعدی هستند.NPC ها دز این بازی از تنوع خوبی برخوردارند و حرکاتشان خوب و طبیعی طراحی شده است و از هوش مصنوعی خوبی برخوردارند.همچنین بر روی بخش مردن NPCها نیز کار شده است و همگی آن ها پس از کشته شدن به یک شکل برروی زمین نمی افتند.در این قسمت باگی به آن صورت دیده نمی شود و بسیار طبیعی کار شده است.کات سین ها و صحنه های سینماتیک بازی نیز به خوبی و بسیار واقعی طراحی شده اند و شما را مجبور به دنبال کردن و تماشای آن ها می کند.

callofduty-advanced-warfare-screenshot-50

callofduty-advanced-warfare-screenshot-5

داستان تکراری یکی از عیب های سری Call of Duty که کم و بیش در اکثر نسخه های این سری شاهد آن بوده ایم.به گونه ای که در همه ی داستان های آن شاهد این هستیم که فردی دشمن اصلی ماست و کل جهان را درگیر جنگ کرده و حال این وظیفه ماست که در نقش یک ابر قهرمان ظهور کرده و او را نابود سازیم. در Advanced Warfare نیز این روند همچنان ثابت است اما تنوعی نیز به آن داده شده است که این عنوان را کمی متمایز نسبت به سایر عناوین کرده است اما آنطور که سازندگان بازی ادعا می کردند داستان بازی غنی و اصیل نیست. در بازی شما نقش یک سرباز آمریکایی به نام “Michell”را بر عهده دارید. او که با دوست صمیمی و هم رزم خود به نام”Will irons”به جنگ در کره فرستاده شده است طی انجام ماموریت دوست خود Will را از دست داده و خود میچل نیز دست چب خود را از دست می دهد.حال که او از ارتش به اجبار مرخص شده است به درخواست پدر ویل به شرکت “ATAS”که صاحب آن خود پدر ویل یعنی “Jonoton Irons ” ( که نقش آن را اقای Kevin Spacey بازیگر موفق سریال house of cards بازی می کند ) می باشد ملحق می شود تا بتواند از شانسی که جاناتان ایرونز در اختیار او قرار داده است استفاده کند و بار دیگر برای کشورش بجنگد. دانشمندان کمپانی اتلس برای او دستی مصنوعی ساخته تا بتواند دوباره به صحنه نبرد بازگردد.

callofduty-advanced-warfare-screenshot-20

callofduty-advanced-warfare-screenshot-2

در جهان گروه تروریستی به نام “KVA”وجود دارد که رهبری به عهده فردی به نام “Hades”است. Hades خود را منجی نژاد انسان ها می داند و معتقد است که انسان ها در حال غرق شدن در تکنولوژِی هستند و به زودی از این موضوع ضربه خواهند خود در نتیجه با اقدامات خود سعی در ایجاد دنیایی بدون تکنولوژی دارد. حال این وظیفه ی شماست که به عنوان یک سرباز کمپانی اتلس از دستورات پیروی کرده و او را نابود سازید.اما پس از چندی که از بازی می گذرد گروه KVA حمله ای اتمی در سراسر جهان راه می اندازد .در جهان هرج و مرجی به راه می افتد و به خاطر ضعف دولت ها جهان دست به دامان شرکت ATLAS می شوند و این شرکت نیز از موقعیت استفاده کرده و در تمام نقاط جهان به ظاهر به نفع مردم عمل کرده و پناهگاه هایی با امنیت بالا برای آن ها میسازد و ارتش کشورها را محتاج به خود می کند.حال پس از چهار سال از آن فاجعه شما در ماموریتی در خرابه های دیتروید , دکتر”پیره دانویس”یکی از اعضای KVA را دستگیر و به ATLAS می برید.در آنجا “Ilona” یکی از همکاران شما از او بازجویی کرده و او به محل هیدس اقرار می کند و در آخر شما در ماموریتی دریونان موفق به کشتن او می شوید.داستان بازی تمام شده به نظر می رسد اما هیدس لحظاتی قبل از مرگ خود فلس مموری را به شما داده و می گوید :”Irons knows”و فلشی را به شما می دهد که مشخص می کند Iron از حمله های تروریستی این گروه آگاه بوده است. در این بین ایرونز که با خبر می شود شما حقیقت را یافته اید وارد اتاق شده و شما و Ilona را دستگیر می کند. در لحظاتی که به نظر می رسد همه چیز تمام شده و شما باید منتظر مرگ خود باشید شرایط ناگهان تغییر کرده و شما به کمک فردی ناشناس از محلکه جان سالم به در می برید .در آخر مرحله مشخص می شود که ان فرد ناشناس “Cormac”فرمانده ی شما در جریان جنگ کره می باشد و به شما توضی می دهد که دولت از نقشه های شوم irons دیر با خبر شده و حال برای مبارزه با او گروهی به نام “SENTINEL” تشکیل داده است. حال شما به عنوان عضوی از این گروه در آخر Jonoton Irons را به قتل می رسانید.

گیم پلی بازی تغییر اساسی را به خود نمی بیند و از همان استراتژِی سابق یعنی کشتن و به جلو رفتن پیروی می کند . البته در این قسمت نوآوری های ریز اما فراوانی نیز دیده می شود که خود یکی از جنبه های مثبت بازی است و شما را به ادامه دادن بازی سوق می دهد که در زیر درباره تعادی از آن ها توضیحات مختصری ارائه می دهیم. یکی از آنها استفاده از اشیای محیط مثل در خودروها به عنوان سپر است که در هنگام حمله ی درون ها ( روبات های پرنده ) بسیار پر کاربرد است.دیگر بخش اضافه شده به گیم پلی استفاده از ابزارهای خاص مثل لباس های EXO است که از دو نوع تشکیل می شوند “ASSAULT”و”SPECIALIST”که هر یک از ویژگی های خاصی برخوردارند.مثلا EXO ASSAULT مناسب برای جنگ های شلوغ می باشد و با استفاده از آن می توانید پرش های بلندی داشته باشید EXO SPECIALIST مناسب مراحل های مخفی کاری می باشد و توانایی های مثل نامرئی کردن شخص را دارد.البته این نوع لباس ها در بعضی مراحل به شما قابلیت بالا رفتن از ساختمان ها را نیز می دهد.سیستم بمب ها و نارنجک ها نیز دست خوش تغییراتی شده مثلا نارنجک ها علاوه بر حالت عادی (FRAG)حالت های دیگری مانند(CONTACT)که برای انفجار سریع استفاده می شود یا (SMART)که دشمن را شناسایی و به طرف آن رفته ومنفجر می شود.در بمب ها هم علاوه بر حالت عادی(FLASH)حالت های دیگری مانند (TARGET) برای مشخص کردن دشمنان و بمب الکترومغناطیسی(EMP)برای از کار انداختن درون ها تیز در نظر گرفته شده است.علاوه بر همه ی این تغییرات بخش EXO UPGRADE نیز وجود دارد که تاثیر مثبتی بر ادامه ی بازی می گذارد اما وجود این بخش به معنای این نیست که بدون ارتقا دادن ابزار نمیتوانید به مراحل بازی ادامه دهید اما کامل شدن آن ها همان طور که سازندگان بازی گفته بودند میتواند دلیلی باشد برای دوباره بازی کردن Advanced Warfare. اسلحه های بازی نیز از تنوع خوبی برخوردار هستند و به خوبی طراحی شده اند. در اواسط بازی وقتی شما به گروه SENTINEL منتقل می شوید یک ابزار جدید که به نوعی یک قلاب می باشد دست پیدا می کنید و میتوانید آن را پرتاب کرده و خود را به جای مورد نظر برسانید و یا از آن برای کشیدن سربازان به سمت خود و کشتن آن ها استفاده کنید.

callofduty-advanced-warfare-screenshot-1-0

callofduty-advanced-warfare-screenshot-1

Advanced Warfare همچنین در مراحلی نیز به شما قابلیت رانندگی وسایل نقلیه مانند جت اسکی های پیشرفته را می دهد که در نوع خود مفرح و جذاب هستند. در حینی که مراحل بازی را به پایان می رساندم متوجه نکته ای شدم و آن این بود که مراحل Advanced Warfare شباهت هایی را به عنوانی موفق در سری COD یعنی عنوان Black Ops دارد. به عنوان مثال مرحله موتور سواری در Black Ops که نمونه آن را در نسخه Advanced Warfare نیز می بینیم و یا زمانی که در AD پشت یک آمبولانس پناه گرفتیم و باید آن را به جلو می بردیم دقیقا مرحله ای در Black Ops برایم تداعی شد که باید از زندان فرار می کردیم و باید واگنی را برروی ریل ها حرکت میدادیم. به نظر می رسد که Seledgehammer برای جذاب تر کردن بازی از این عنوان موفق نیز الگوهایی گرفته است.بطور کلی بخش گیم پلی بازی جذابیت های خاص خود را دارد و بین ۵ ال ۷ ساعت به طول خوهاد انجامید و گیم پلی AD اگرچه نه آنطور که انتظار میرفت اما خوب ظاهر شده است.

مگر می شود که هری گرگسون ویلیامز و گروه Audiomachine باهم همکاری کنند و آلبوم موسیقی ساخته شده بد از اب دربیاید. در یک کلام البوم موسیقی بازی را بسیاز زیبا یافتم و به نظرم تجربه ای متفاوت از بازی را برای شما تداعی می کند و به نوبه خود مراحل بازی را جذابتر می کند. آلبوم موسیقی بازی از ۴۶ ساند ترک تشکیل شده است. صداگذاری اسلحه ها به نظر تغییری نداشته و سازندگان در این بخش کم کاری هایی را داشته اند. صداگذاری شخصیت اصلی بازی نیز بر عهده صداپیشه بسیار محبوب و موفق دنیای بازی های ویدئویی آقای Troy Baker بوده است و او نیز دین خود را به طرفداران ادا کرده است.
Sledgehammer
برای ساخت عنوان Call of Duty Advanced Warfare فشار بسیار زیادی هم از سوی اکتیویژن و هم از سوی منتقدان و طرفداران Call of Duty متحمل می شد ولی با انتشار Advanced Warfare ثابت کرد که هنوز هم میتوان نوآوری هایی را در این سری ایجاد کرد و میتوان طرفداران را مجبور به تجربه یکی دیگر از عناوین این سری کند. Call of Duty Advanced Warfare یقینا ارزش یکبار تجربه را دارد.این بازی را از دست ندهید.

امتیاز
امتیاز نویسنده
امتیاز کاربران
از اینجا نمره بدهید
امتیاز کابران
امتیاز نویسنده
امتیاز کل
امتیاز کاربر
3رای
شما به این نمره داده اید
واکنــــــش شمــا چیــــست ؟!
جالب بود
300%
بد نبود
300%
جالب نبود
300%

طراحی و توسعه توسط رواسا

/* ]]> */