بررسی بازی Need for Speed RIVALS

توسط bazibazauser در اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۴
گیم‌پلی بازی بدین‌ صورت است که برای پشت سر گذاشتن هر مرحله از بازی، نیاز به انجام یک سری کارها دارید. برای مثال برد یک مسابقه از سبک Hot Pursuit و کشیدن Drift به مقدار ۱ کیلومتر. بعد از انجام این کار‌ها باید به مخفی‌گاه خود بازگردید تا بعد از باز شدن اتومبیل بعدی و ارتقا یک درجه، وارد فاز بعدی شوید. رفته رفته این مراحل و کارهایی که باید انجام دهید بیشتر و سخت‌تر می‌شوند و تا پایان بازی باید خود را به چنان مهارتی برسانید که بتوانید ۱۵ دقیقه تمام، بدون دستگیری توسط پلیس و خراب شدن اتومبیلتان، مسابقه را به پایان برسانید که به هیچ وجه کار آسانی نیست و همانطور که گفته شد نیاز به تمرین بالایی دارد. در کل بازی از ۶۰ مرحله و درجه (Level Up) تشکیل شده است (هر مرحله حکم یک درجه را دارد) که برای اتمام تمامی آن‌ها به حداقل ۱۵ ساعت زمان نیاز خواهید داشت. البته شایان ذکر است که بخش پلیس نیز به همین منوال است با این تفاوت که ماموریت‌هایی که در بخش پلیس انجام خواهید داد، برعکس کاری است که در بخش مسابقات انجام می‌دهید. همانطور که گفته شد، با پشت‌سر گذاشتن هر مرحله، برای شما اتومبیل جدیدی آزاد خواهد شد، که این کار اشتیاق شما برای ادامه کار را بیشتر می‌کند؛ چیزی که در نسخه قبلی این سری از وجود آن محروم بودیم! اتومبیل‌ها، از بهترین و آخرین مدل‌ترین اتومبیل‌های شرکت‌های خوش نام جمع آوری شده که در بین آن‌ها می‌توانید شاهد Lamborghini Veneno و McLaren P1 باشید که لذت رانندگی دیوانه‌وار در آن‌ها تا مدت‌ها در خاطرتان خواهد ماند. قابلیت ارتقای اتومبیل و رنگ آمیزی و شخصی‌سازی در این سری بازگشته و هرچند بصورت محدود به آن پرداخت شده اما، راضی کننده است و شما را مجبور به جمع آوری SP خواهد کرد. SP ها، همان پول‌های رایج در بازی هستند که با انجام فعالیت‌های مختلف به شما داده می‌شود؛ اما نباید فراموش کنید که برای اینکه بتوانید این SP ها را در بانک خود ذخیر کنید، باید هر چه سریعتر به مخفی‌گاه بازگردید.
need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir-4

need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir-4

درگیری تن به تن با پلیس در حین مسابقه و آزاد کردن موج انفجاری، در بین پلیس‌هایی که شما را محاصره کرده‌اند، چنان آدرنالینی در بدنتان ترشح خواهد کرد که بی‌اختیار به تمجید از سازنده خواهید پرداخت. هوش مصنوعی بازی برخلاف نسخه قبلی بازی بسیار منطقی و طبیعی طراحی شده است. این بار دیگر مسابقه دهندگان با شما پدرکشتگی ندارند و گاها نیز اشتباه می‌کنند. برخلاف نسخه قبلی که قصد، تخریب شما بود، این بار هدف اصلی هوش‌مصنوعی رقابت با شما برای گذشتن از خط پایان است که در کنار آن به رقابت تن به تن نیز خواهند پرداخت. گاها شاهد خواهید بود که تا شما به ماشین حریف حمله نکرده‌اید، او نیز با شما کاری ندارد و بر سر سرعت با شما رقابت خواهد کرد، اما در صورتی که اولین ضربه را به او وارد کنید، جوابی از سوی اون نیز خواهید شنید! مهمترین نکته‌ای که در این سری در رابطه با موضوع پلیس‌ها شاهد بودم، این بود که دیگر پلیس‌ها و حتی مسابقه دهنده‌ها تافته جدا بافته نیستند و آن‌ها نیز از عوامل محیطی و موانعی که پلیس در بین جاده‌ها قرار می‌دهند آسیب می‌بینند. به کرات شاهد پنچر شدن تایرهای پلیس توسط راه‌بندان پلیس دیگری خواهید بود که بر اثر اشتباه هوش‌مصنوعی خود داخل تله می‌افتند. این کار به هرچه طبیعی بودن هوش مصنوعی کمک بسزایی می‌کند و دیگر احساس برتری ناجوانمردانه هوش کامپیوتری و بازیچه بودن به شما منتقل نمی‌شود.
need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir-2

need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir-2

به جرئت می‌توان گفت این هیجان و تعقیب و گریز‌ها به طرز عجیبی هیچگاه برای شما تکراری نمی‌شوند و هرچقدر که بیشتر به عمق گیم‌پلی پی می‌برید و حرفه‌ای‌تر می‌شوید، این لذت نیز افزایش می‌یابد. بخش آنلاین بازی به سبک جالبی با حالت آفلاین بازی ادغام شده است. بدین صورت که اگر در حین ورود به بازی به اینترنت متصل باشید، بازی بصورت اتوماتیک شما را به همراه ۵ نفر دیگر در یک محیط قرار خواهد داد، که به انتخاب فرد، می‌تواند پلیس یا مسابقه دهنده باشد. حالا شما، یا می‌توانید به بازی خود مشغول باشید یا سربه سر دیگر حریفان انسانی بگذارید و با آن‌ها به رقابت بپردازید.
موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که شما در حال گردش هستید که ناگهان شاهد گذشتن خودرویی با سرعت بالا از کنارتان خواهید بود که چندین خودروی دیگر و پلیس در پی او هستند. بعد از کمی دقت متوجه خواهید شد خودروی مذکور یکی از افراد Session است که در حال مسابقه و فرار از دست پلیس است. در این هنگام شما می‌توانید خود را قاطی ماجرا کرده و از اتفاقات پیش‌رو لذت ببرید. امکانات دیگر آنلاین Autolog است که قبلا توسط Criterion معرفی شده بود و نشانگر رکوردها بین شما و دوستانتان هست. قابلیت جدیدی که در این شماره به بخش آنلاین افزوده شده، حالت Overwatch در بخش NFS Network است. شما با استفاده یک تبلت، گوشی و یا یک لپ‌تاپ می‌توانید بصورت ماهواره‌ای وارد Session دوستتان شوید و در صورت امکان کمک‌های خاصی را به او برسانید. اگر دوستتان یک پلیس است و در حال تعقیب یک فراری، می‌توانید دستورات لازم برای فرستادن هلیکوپتر و یا راه‌بندان را مبذول فرمایید تا دوستتان موفق به دستگیری مجرم شود.
need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir-6

need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir-6

ناگفته نماند که این نسخه نیز بصورت Open World طراحی شده و خوشبختانه از محیط شهری دوباره به محیط‌های برون شهری بازگشته‌ایم زیرا اگر بیاد داشته باشید در نقد نسخه NFS MW 2012 اشاره کردیم که سبک گیم‌پلی ای که Criterion پایه‌گذار آن بوده، با محیط‌های شهری و خیابان‌های تنگ و پرپیچ و خم هماهنگی ندارد و بیشتر بر پایه سرعت بالا و دیوانه‌وار طرح ریزی شده است. حالا به راحتی می‌توانید با یک لامبورگینی Veneno ارتقا یافته، با سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت، بر سر پیچ‌های کوهستانی با سبک دریفت، بپیچید و لذت دنیا و آخرت را در یک جا تجربه کنید! محیط بازی را می‌توان گفت به خوبی و بسیار بزرگ طراحی شده و در هر منطقه از آن شاهد پوشش گیاهی و آب و هوای متفاوت هستیم. در یک بخش از نقشه پا به یک بیابان بی آب و علف با گرمای شدید خواهید گذاشت و در سوی دیگر می‌توانید در پیچ و خم‌های یک کوهستان برفی و سفید به مسابقه بپردازید.
need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir

need-for-speed-rivals-screenshot-www.bazibaza.ir

صدا گذاری بازی به لطف موتور مشهورش که قابلیت صداگذاری آن زبان زد است، به خوبی کار شده و صدای غرش موتور خودروها بسیار زیبا و طبیعی در اتاقتان طنین انداز خواهد شد. موسیقی، که در سبک‌ ریسینگ یکی از مهمترین عوامل هیجان و لذت است، با دقت هرچه تمام انتخاب شده است و در بین ترک‌ها شاهد گروه‌هایی همچون ۳۰ Seconds to Mars و Linkin Park هستیم که وسواس تیم برای انتخاب موسیقی در خور این مسابقات را می‌رساند.
در آخر باید بگویم این شماره از سری NFS، را می‌توان واقعا به عنوان یک NFS صدا زد و ساعت‌های بسیار زیادی را در محیط‌های متنوع آن به رقابت پرداخت و لذت سرعت را در آن را تجربه کرد. باید به Ghost Games بابت این کار ارزشمند تبریک گفت و امید داشت که سری NFS دیگر دچار نشیب نشود و همچنان پله‌های هیجان و صعود را طی کند. پس از اگر از طرفداران این سری هستید، اصلا در تهیه این نسخه تردید نکنید و هرچه سریعتر موتور خودروهایتان را بغرانید.
واکنــــــش شمــا چیــــست ؟!
جالب بود
300%
بد نبود
300%
جالب نبود
300%

طراحی و توسعه توسط رواسا

/* ]]> */