صفحه اصلی / Microsoft / نسخه واقعیت مجازی کنسول Xbox Scarlett در دست ساخت است

نسخه واقعیت مجازی کنسول Xbox Scarlett در دست ساخت است

پروژه Xbox Scarlett اسم مخفی کنسول های نسل نهم مایکروسافت است و سال ۲۰۲۰ را برای شروع هدف قرار داده است. اخیرا یک سری پتنت ها از این کنسول منتشر شده است و به نظر می رسد که شاهد فناوری واقعیت مجازی در این کنسول خواهیم بود و ممکن است که مرزهای کنسول قبلی شکسته شود.

این شایعه ابتدا توسط یکی از کاربران توییتر به نام WalkingCat شروع شد و او دو پتنت جدید ثبت شده در مارس ۲۰۱۸ توسط مایکروسافت را کشف کرد که تازه در دسترس عموم قرار گرفته است. این پتنت یک دستگاه با ۶ درجه آزادی را به نمایش می گذارد و دیگری نیز یک سری ابزار جانبی واقعیت مجازی را نشان می دهد و به نظر می رسد که مایکروسافت در حال ساخت یک سری کنترلر ها و یک هدست واقعیت مجازی است.

مشخص نیست که این آیتم ها به طور مخصوص برای بخش Xbox توسعه داده می شوند یا خیر. اما این احتمال وجود دارد که ایده ساخت یک هدست واقعیت مجازی برای بازی به سر توسعه دهندگان رسیده باشد و آنها نیز یک پتنت جدید را برای آن ثبت کرده باشند. هر چند که مشخص نیست آیا Xbox Scarlett با پلتفرم واقعیت مجازی یکی خواهد شد یا خیر و ممکن است دوباره شاهد فناوری کینکت استفاده شده در Xbox One باشیم.

نسخه واقعیت مجازی کنسول Xbox Scarlett در دست ساخت است

فیل اسپنسر که مدیر Xbox است اخیرا از علاقه خود برای ورود به بخش واقعیت مجازی و اضافه کردن آن به زیرمجموعه Xbox گفته بود. این در حالی است که PS4 چنین قابلیتی داشت و توانست طرفدارانی نیز برای خود جمع کند. هر چند که به نظر سونی نیز قرار نیست برنامه خود برای PS VR 2 را کنار بگذارد و احتمالا نسخه جدیدی از این هدست را در کنار PS5 خواهیم دید. هر چه باشد به زودی اطلاعات بیشتری دریافت خواهیم کرد. نظر شما چیست؟

منبع: GamesRadar


Source link

این مطالب را نیز ببینید!

مایکروسافت دلیل استفاده کنترلر Xbox Series X از باتری عادی را توضیح داد

مایکروسافت دلیل استفاده کنترلر Xbox Series X از باتری عادی را توضیح داد

مایکروسافت تا به حال اطلاعات بسیار زیادی در مورد کنترلر Xbox Series X منتشر کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *